Belépés
zgfumag.blog.xfree.hu
Ha azért nézel , mert ez a munkád, jó munkát kívánok! GYÁVA NÉPNEK NINCS HAZÁJA! Minden nemzetnek olyan kormánya van aminöt érdemel. Ha valami... Zámbori Gusztáv
1957.12.05
Offline
Profil képem!
Linktáram, Blogom, Képtáram, Videótáram, Ismerőseim, Fecsegj
Miért rabosították a rendőrség
  2008-05-12 17:58:05, hétfő
 
  Miért rabosították a rendőrség ügyeit nyilvánosság elé táró Szima Judit alezredest?
2008-05-12. 16:47

Előljáróban fontos elmondani, hogy eddig egyedül Szima Judit volt az, aki a TMRSZ nevében bocsánatot kért a bűnös, szemkilövő rendőrállatok viselkedése miatt az áldozatoktól, és felhívta, hovatovább, felszólította rendőrkollégáit, hogy jogtalan, törvénysértő parancsot ne hajtsanak végre. Többek között ezért indult ellene a "bujtogatásos" ügyészségi vád. Jelen helyzetben kész csoda, hogy a TMRSZ létezhet. Információink szerint a szakszervezeten belül többen rokonszenvvel olvassák a Kuruc.infót.

Alább a Magyar Nemzet írása Szima Juditról és a Tettrekész Magyar Rendőrség Szakszervezetéről.


Rendőrbűnözés?
A számtalan művészi feldolgozás közül Sydney Lumet világhírű filmje jut eszembe. Frank Serpico (Al Pacino alakítása) a rendőr-akadémia elvégzése után egy New York-i rendőrőrsre kerül, s úgy szeretne dolgozni, ahogyan azt neki tanították. Becsületesen, a törvényeket betartva. Ám hamarosan rájön, hogy ellenségeit nem az alvilágban, hanem saját kollégái között kell keresnie. Noha térben és időben kissé messze vagyunk e hetvenes években játszódó kemény történettől, de bizonyos elemei minden további nélkül átplántálhatók kis magyar valóságunkba.

Nincs nagy nyugalma annak, aki egy szervezeten belül nem hajlandó szemet hunyni az embertelen bánásmód, a jogszabályok áthágása, a visszaélések láttán. Ráadásul következetesen, szókimondóan, törvényesen és a “kisemberek" támogatásával bírál. Sőt elvárja a hibák orvoslását. A bírálat tárgya gyakorta nem más, mint a jelenlegi hatalomnak parírozó, alkalomadtán a szolgálatból a vállalkozói szférába gond nélkül átnyergelő közép- vagy épp a felső vezetői rendőrségi kaszt.

- Ez nem általános minősítés, hisz ma Magyarországon 25 ezer rendőr dolgozik, s jelentős részük felkészült, jó szakember, aki tisztességesen szeretne dolgozni - bocsátja előre Szima Judit szakszervezeti vezető. Csöppet sem mellékesen alezredes és kiemelt főnyomozó, akit nemrégiben annak “rendje és módja szerint" rabosítottak.

A Budapesti Katonai Ügyészségen történt mindez, ahol bujtogatással vádolják. Mielőtt ezt a szálat kibontanánk, érdemes körüljárni, hogy mi a “baj" vele, mit és kiket képvisel, miben hisz még.

Tanítói, gyógypedagógiai tanári és rendőrtiszti főiskolai végzettsége van. Tolna megyében, Szekszárdon él. Ide kötik szülei, férje emléke, akit munkája mellett hónapokig ápolt, s akit 2001-ben veszített el. Kislányát ma egyedül neveli. A barátságos, tágas domboldali házban van a szakszervezet irodája, ahol meglehetősen nagy az élet. Percenként cseng a telefon, érkeznek az ország különböző tájairól az elektronikus üzenetek, faxok. És a személyes megkeresések is igen gyakoriak.

Huszonhét éves volt Szima Judit, amikor elkötelezte magát a rendőri pálya mellett, ma a negyvennyolcadikban jár. Jó ideig hitt az igazságszolgáltatásban és abban, hogy rendes, feddhetetlen emberek közé kerül. Úgy gondolta, ha a rendőrnek az a feladata, hogy másokkal betartassa a törvényt, ő sem szegheti meg.

Teltek az évek, s ahogyan haladt előre a ranglétrán, nemcsak a kivizsgált ügyek lezárt aktáit hagyta maga mögött, hanem az illúzióit is. A legnagyobb csalódás akkor érte, amikor a megyében egy olajszőkítéses ügyet göngyölített fel, s azt egy bizonyos ponton “elvették" tőle. Nem kapott különösebb magyarázatot arra, hogy miért nem viheti végig a nyomozást.

- Bizonyos értelemben talán nem is baj, mert a nyolcvanas évek közepén, végén nem kötöttek életbiztosítást arra, aki túl messzire jutott ezekben a témákban - jegyzi meg. - így is értek súlyos fenyegetések, amire az akkori főnököm azt mondta, ne haragudjak, nem tud megvédeni idézi vissza a “szolidaritással" teli munkahelyi légkört Szima Judit.

Tény, hogy ekkor nyílt rá igazán a szeme a rendőrségen belüli furcsa helyzetekre és kollégái kiszolgáltatottságára. Habitusának köszönhetően ezek mellett nem tudott szó nélkül elmenni. Ő is csatlakozott a rendszerváltozás után ígéretesen induló Független Rendőrszakszervezethez. Ám egy idő után néhányan úgy érezték, a felmerülő bajokhoz képest nem eléggé határozottak, túl óvatosak, s bizonyos esetekben “paríroznak" a minisztériumnak és a rendőri felső vezetésnek.

E kérdésben nem tudunk véleményt mondani, viszont tény, hogy demokráciában, ha egy munkavállalói csoport szükségesnek látja új érdekképviselet létrehozását, s ez a szabályoknak megfelelően bonyolódik, megakadályozni nem lehet.

Így történt, hogy 2004-ben Tolna megyében harmincnégy rendőr megalapította a Tettrekész Magyar Rendőrség Szakszervezetét (TMRSZ). A kezdetektől fogva hangoztatták, leírták, hogy a rendőrség belső életét terhelő gazdasági és morális problémákat is a nyilvánosság elé viszik, és elvárják azok korrigálását, megszüntetését. Infrastruktúrájuk szinte nem volt, a nyilvánosságot az internetes kapcsolat és a szakszervezet weboldala adta. Kezdetben Budapesten és egyes vidéki városokban a rendőri vezetők megtiltották, hogy képviselőik bizonyos rendőrségi épületekbe bemenjenek és ismertessék céljaikat. Majd informálisan adták ki az ukázt beosztottaiknak: be ne merjetek lépni! Mivel a TMRSZ hangsúlyozottan az úgynevezett kisrendőrök érdekeit kívánja képviselni, hisz ők vannak a legkiszolgáltatottabb helyzetben, azt nem tudták megakadályozni, hogy azok szolgálaton kívül vagy az internet által tájékozódjanak és taggá váljanak. Híre ment annak is, hogy akik e rétegből a segítségüket kérték a ki nem fizetett túlórák, ügyeletek, pótlékok miatt, képviseletükben sorra nyerték a munkajogi pereket.

A közelmúltban az egyik vidéki város rendőrkapitánya a TMRSZ jelzése nyomán fejenként 170 ezer forint gépjárművezetői pótlékot fizetett ki a beosztottaknak. Ezek mögött az eredmények mögött nyilván a belátás munkál, de benne van az is, hogy minden “betartás" ellenére az országban egyre több kapitányságon működik már ez az érdekképviselet. Szókimondó állásfoglalásaiknak pedig, mivel a tényeken és a jogszabályok ismeretén alapulnak, nagy presztízsértékük van.

- Kevéssel a megalakulásunk után vitába keveredtünk az akkori belügyminiszterrel, Lamperth Mónikával. Ennek oka a ki nem fizetett tizenharmadik havi fizetésünk volt. Kétévi huzavona után kénytelenek voltak elismerni, hogy jogos a követelésünk. Ám a visszatartott összeget nem egyben kaptuk meg, mint ahogy az eredetileg járt volna, hanem havi részletekben, így az emberek a levonások miatt rosszabbul jártak. Ezt értelmezhettük úgy is, mint egy fricskát, ugrálhatunk, úgysem megyünk semmire. Jelenleg a Legfelsőbb Bíróságon van az ügy. A másik nagy port felvert eset, hogy Bene Lászlót, az akkori országos rendőrfőkapitányt a bíróság jogerősen elmarasztalta, mivel szervezetünket diszkriminálta idézi vissza az első időszak küzdelmeit az alezredes asszony.

Mindezek ellenére a népszerűségük csak nőtt. Akinek mindez nem volt ínyére, persze akcióba lépett. A szakszervezeti vezető ellen 2005 januárjában adó csalás címén indítottak eljárást. A Kaposvári Nyomozó Ügyészség az idevágó szabályokat félresöpörve kihozta az adó hatóságtól a szakszervezet adózással kapcsolatos iratait. Azt szerették volna bizonyítani, hogy a szakszervezet majálisán egy tányér babgulyással többet fogyasztottak (!), mint amennyinek nyoma van a papírokban. Mivel ezekben nem leltek olyasmit, ami érdekes lett volna számukra, Szima Juditnál házkutatást tartottak. Mindent felforgattak, nem kímélték az elhunyt férj emlékbe eltett, személyes tárgyait sem. Mint Szima Judit megjegyzi, a nyomozók közül volt, akit ismert, de hát parancsot kaptak, a munkájukat végezték. Más kérdés a “hogyan", hisz törvénytelenül jártak el. Minden hasonló esetben fel kell szólítani az érintettet, hogy bocsássa rendelkezésükre, amit keresnek. Ha ez megtörténik, el kell hagyniuk a helyszínt anélkül, hogy valamihez hozzányúltak volna. Ebben az esetben pedig az iratok átadása önként megtörtént. A kérdésre, hogy mit keresnek a továbbiakban, azt válaszolták: más bűncselekmények nyomait.

Az egy évig tartó vegzatúrával nem értek el semmit, a babgulyásból nem sikerült adózási bűncselekményt kreálni. De feltehetően nem ez lehetett a lényeg, hanem hogy terjedjen az “adócsalás" híre. Ezzel párhuzamosan beindultak a sorozatos fegyelmi eljárások, a személyes ellehetetlenítés pitiáner, idegölő formái.

A városi rétegnyelvben a “szívatás" olyasfajta lelki gyötrések sorozatát jelenti, amelyről tudni lehet, hogy a másik embert apránként kikészíti. Kicsit hasonló a csicskáztatáshoz, amelyet a kapitányságon adott esetben egy-egy felettes szisztematikusan művel(het) a beosztottaival, s ez odáig is elmehet, hogy a kisrendőr ideg-összeroppanást kap, sőt öngyilkosságra is volt emiatt példa. Bár ezt a felettesek utóbb igyekeznek magánéleti problémákkal magyarázni.

Nos, egy alezredest azért mégsem lehet csicskáztatni, viszont a fegyelmi büntetések osztogatására mindig lehet ürügyet találni. Például ha azt kifogásolják, hogy az iroda zárásakor előírt formaságoknál az alezredes asszony hibát vétett. A bélyegzőt ugyanis nem nyomta eléggé erősen a gyurmába, így a nyomaton az egyik számjegy halványabban látszott. Aztán hogy orvosi vizsgálat miatt nem tudja teljesíteni az aznapra kiírt sportfelmérőt. Később azt szorgalmazták, hogy menjen nyugdíjba, s mivel erre nem volt hajlandó, alacsonyabb beosztásba helyezték kevesebb fizetésért. Egy másik szakszervezeti tisztségviselővel folytatott telefonbeszélgetését bírói engedély nélkül lehallgatták. Eddig, nagyjából ezek az “apróságok" történtek a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság jóvoltából.

- A fentiek között jogsértő intézkedések is voltak, amelyekért senkit sem vontak eddig felelősségre. Minden túlzás nélkül mondhatom, amióta az érdekvédelmi munkát elkezdtem, állandó zaklatásnak, fenyegetésnek vagyok kitéve. De azért nem vagyok egyedül. Ebben az értékvesztett, az aktuális politika és egyéni érdekek mentén “szabályozott" környezetben sok tisztességes, nálam tehetségesebb kollégának szüksége van arra a kapaszkodóra, amelyet mi jelentünk - jegyzi meg Szima Judit.

Ezért is tették szóvá azt az elvtelen jutalmazási rendszert, amelyről 2007 februárjában szereztek tudomást. Várható volt, hogy a 2006-os őszi események után valahogy “díjazni" kellett a kormányzathoz hű rendőri vezetést. Hogy a háromszázmillió forint szétosztásánál kicsit furcsa lett volna ez az indoklás, az más kérdés. Így a pénzt az úgynevezett teljesítményelterelés örvén utalták ki, csakhogy ez jogszabályi előírással ütközött. Ráadásul a jutalmazottak körében akadtak olyan személyek, akiknek magatartása, szakmai munkája finoman szólva visszatetszést keltett az állományban és a közvélemény jelentős részében. A “pofapénzből", ahogyan e módszert elnevezték, 290 rendőri vezető részesült. A több mint húszezer középvezető és beosztott rendőr közül egyet sem találtak jutalmazásra érdemesnek. A TMRSZ vizsgálatot kért az ügyben, hiszen a rendőri vezetés saját magának “szavazott meg" mint később kiderült, miniszteri “engedéllyel" - 300 millió forint közpénzt a testület költségvetéséből. A Katonai Főügyészség álláspontja szerint hűtlen kezelés nem történt, senkit nem károsítottak meg, hiszen a rendőrségi létszámhiányból adódó bérmaradvány egy részéből adódott a kiosztott összeg.

Érdemes ennél az érvelésnél néhány kérdést feltenni. Vajon mi idézte elő a létszámhiányt? És a pályáról eltávozottak vagy elüldözöttek helyett ki dolgozott? Hány túlórát kellett a “végeken" vállalni? Hány embert rendeltek be szabadságáról? És nem utolsósorban: ha a bérmegtakarítás ott lapult valamelyik trezorban vagy rubrikában, miért nem fizették ki a közrendőröknek a túlórát és az ügyéleteket? Árulkodó adat, hogya TMRSZ-nek eddig száz esetben kellett jogi úton követelnie, hogy a kisrendőrök elmaradt járandóságait rendezzék, ami végül meg is történt.

A rendszerváltozás utáni időkben az úgymond megújult rendőri vezetés jelentős energiát és pénzt fordított arra, hogy a közvéleményt meggyőzze, nem ellenségei a polgároknak, nem az egypártrendszer kiszolgálói, értünk dolgoznak. Így került a rendőrautók oldalára a “Szolgálunk és védünk" felirat. Igaz, 2006 ősze óta illő lenne más védjegyet kitalálniuk. Nem csupán az előbb említett kritikus és máig tisztázatlan rendőri szereplések miatt, hanem az egészen hétköznapi intézkedések okán is.

A TMRSZ-hez 2007 nyarán jutottak el azok a panaszok, hogy két városban, Füzesabonyban és Balmazújvárosban a parancsnokok előírják a járőröző rendőröknek, hogy ha törik, ha szakad, büntetniük kell az állampolgárt. Írásba adták, hogy a szolgálati idő alatt négy esetet kell prezentálniuk. Másutt “visszazavarták"az illetőt az utcára, mert nem tudta összehozni a kellő számú büntetést. Ez, akárhogy is nézzük, két dolgot jelent. A beosztott félelemből, kenyérféltésből igyekszik teljesíteni a parancsot, szankcionál akkor is, ha nincs jelentősebb oka. Felettese utasítására nem tartja be a törvényben előírt fokozatosságot, amely a szabálysértésnél a mérlegelést és a figyelmeztetést lehetővé teszi.

Ez a helyzet különösen vérlázító és értelmetlen volt a kisebb városokban szolgáló rendőröknek, akiknek fontos, hogy a helyi lakosság megbízzon bennük. Akadt, ahol a hirdetőtáblán szerepelt, ki jeleskedett a büntetések kiszabásában, és aki elmaradt, annak kilátásba helyezték, hogy csökkenteni fogják a fizetését.

- Mindez jól mutatja, hogy miként lehet vezetői ambícióból aláásni a rendőrség és a lakosság kapcsolatát - magyarázzák a szakszervezetisek. Józan ésszel nehéz felfogni, hogy mi ebben a parancsnok motivációja, hiszen a “büntetéspénz" az államkasszába kerül. - Feltehetően a jutalom és a megfelelés a rangban még feljebb lévőknek - vélik.

Honlapján és kiadványaiban a TMRSZ többször foglalkozik a rendőrség és a politikai hatalom viszonyával, azokkal a jelenségekkel, amelyekből gyanítható, hogy a jogszabályok értelmezése a hatalmi érdekekhez igazodik. Másfelől a becsületes rendőri vezetők védelmében azt is hangsúlyozzák, hogy ma különösebb indoklás nélkül fel lehet őket menteni beosztásukból, s ez szintén nem kedvez a szakmaiságnak és függetlenségnek. Álláspontjuk szerint az idevágó jogszabályon mielőbb változtatni kellene, s a főbb posztokon öt évre nevezni ki az embereket.

A jelenlegi helyzetet az jellemzi, hogya kinevezéseknél, az előmenetelnél nem a szakmai rátermettség a döntő. Az így kinevezett vezető természetesen “hálás" lesz, intézkedéseivel jelentősen megnövekedhet annak a veszélye, hogy adott esetben törvényt sért, zavart kelt, ha a kinevezéséről, leváltásáról döntő személyek érdeke úgy kívánja. Ez jelentős oka a rendőrségen belüli bizonytalanságnak, a pályaelhagyásnak, a morális válságnak. S ha itt tartunk, Szima Judit megjegyzi, hogy Gergényi Péter exfőkapitányt már jóval 2006 ősze előtt bírálták, és számos, tevékenységéhez fűződő törvénysértésre hívták fel a figyelmet. Pályafutásának “eredményeit" tekintve csekély vigasz, hogy szolgálati visszaélés miatt júniusban bíróság elé citálják - találkozom azok véleményével, akik már kezdenek nem félni. Az utóbbi egy évben ezer fővel nőtt a szakszervezetük létszáma, jelenleg 2450-en vannak. Ez a jelenlegi aktív rendőri állomány mintegy tíz százaléka. Hozzá kell tennünk, hogy nyugdíjas rendőrök és civilek támogatását is élvezik.

A rendelkezésemre bocsátott dokumentumokat olvasva azt látom, hogy szinte nincs olyan érdekvédelmi téma, amelynek kapcsán ne nyúltak volna darázsfészekbe. Ha a rendőrök munkakörülményeiről esik szó, abba sok minden beletartozik. Többek között az átlagos és a speciális öltözék és felszerelés, a védelmüket szolgáló eszközök, a számítógépes és híradás-technikai infrastruktúra, a gépkocsipark és nem utolsósorban a szállások fenntartása, bérlése. És akkor nem beszéltünk az objektumok őrzéséről és egyéb háttérszolgáltatásokról. Mindez milliárdos üzlet bizonyos gazdasági csoportoknak, amelyeknek nem mindegy, hogy milyen kapcsolatot alakítanak ki azokkal, akik e beszerzésekről, megrendelésekről és szolgáltatásokról döntenek. A szolgálat alatti egyéni cégépítés kezdődhet akár azzal a “szívességgel", amikor a rendőri vezetők cégautókat fogadnak el, de a rendőrségi berkeken belül ezer más mód is nyílik különböző lekötelezettségekre.

A nyilvánosság számára egy-egy eset válik csak szembetűnővé, például amikor kiderült, hogy a fővárosban a rendőrségi objektumok őrzését egy volt főtiszt, Bodrácska János érdekeltségébe tartozó magán cégnek kívánják adni. Az újonnan kinevezett budapesti főkapitány, Tóth Gábor ugyan “blokkolta" ezt az üzletet, de ez nem jelenti azt, hogy hasonló törekvésekkel nem kell számolni. Milliárdos tételekről van szó, amit részint a “civilesítéssel", részint a hatékonysággal magyaráznak. Érthetetlen például, hogy miért kellett az Országos Rendődőkapitányságon (ORFK) a belső jogászi munkákkal magáncégeket, ügyvédi irodákat megbízni. Más területeken is tetten érhető a szándék, hogy külső cégek politikai támogatással átvennék a rendőrségi hatásköröket - érkeznek az információk a szakszervezethez. Az emberek nemcsak a még nagyobb kuszaságtól tartanak, de attól is, hogy emiatt elveszítik munkahelyeiket.

Némiképp hasonló a forgatókönyv ahhoz, amit az egészségüggyel műveltek, s ezt a pusztító, kiárusító folyamatot szeretnék megakadályozni - áll a szakszervezet egyik nyilatkozatában. De nemcsak ellenállásról és kritikáról van szó, hanem a jobb megoldások kereséséről is.

A fővárosban szolgálatot teljesítő közrendőrök zöme vagy vidékről jár szolgálatba, vagy szállást bérelnek nekik. (Utóbb százötven embert rendeltek fel Győr-Moson-Sopron megyéből, és gőzerővel folyik az utcákról hiányzó rendőrök toborzása.) A prospektusok feltehetően nem szólnak a sivár és nyomorúságos lakhatási körülményekről, így most mi is csak azzal foglalkozunk, hogy ez kinek mibe kerül. Az érdekvédők találkoztak olyan esettel, hogy kisgyerekes család húsz négyzetméteren élt. Vagy egy tizennyolc négyzetméteres helyiségen négy rendőr osztozott. Kiderült viszont, hogy ezért a kényelemért a BRFK havi 105 ezer forintot fizetett, a lakó pedig hatezret. A szakszervezet még 2007 őszén beadta az Igazságügyi és Rendészeti Minisztériumhoz javaslatait, hogy e pazarló és értelmetlen támogatási forma helyett miként lehetne méltó és gazdaságosabb körülményeket teremteni. Érdemi lépés azóta sem történt.

A Budapesti Katonai Ügyészségen jelenleg folyó eljárás okát a szakszervezet honlapjára felkerült, a rendőri vezetést bíráló írások, véleménynyilvánítások adják. Figyelemre méltó jelzés e történetben, hogy a fenti eljárást megelőzően Budapest VIII. kerületi kapitányságán a TMRSZ fejlécével és a főtitkár asszony aláírásával valaki kitett egy felhívást, hogy a Magyar Gárda rendőröket vár a soraiba. Ilyen jellegű levelet kapott egy vidéki nyugdíjas rendőrtiszt is.

- Mindez provokáció, kísérlet arra, hogy összekuszálják a szálakat, hamis információkat terjesszenek róluk - nyilatkozta a közelmúltban Szima Judit.

Hogy miért az erőlködés? Napnál is világosabb, komoly érdekek fűződnek ahhoz, hogy ennek a növekvő szervezetnek a működését fékezzék. (Feltételezzük, hogy e szempontok a katonai ügyészség vizsgálatát nem érinthetik. Így is elég szép az “üzenet".)

A főtitkár asszonyt kihallgatása során lefényképezték, ujjlenyomatot vettek tőle. A szakmai zsargon ezt hívja rabosításnak. A szakszervezet honlapján az is olvasható, hogy ezzel a művelettel szimbolikusan 2450 embert bélyegeztek meg. 2450 magyar rendőrt.

(Kormos Valéria - MN)

http://kuruc.info/r/2/24790/
 
 
0 komment , kategória:  Általános  
Címkék: rendszerváltozás, megrendelésekről, szakszervezethez, költségvetéséből, presztízsértékük, pályaelhagyásnak, szabálysértésnél, csicskáztatáshoz, balmazújvárosban, szisztematikusan, ellehetetlenítés, háromszázmillió, rendelkezésemre, szakszervezetük, gyógypedagógiai, törvénysértésre, figyelmeztetést, rendelkezésükre, létszámhiányból, bűncselekmények, tevékenységéhez, rendőrkollégáit, kenyérféltésből, beosztottaiknak, hangsúlyozottan, bérmegtakarítás, minisztériumhoz, szakszervezetét, minisztériumnak, érdekképviselet, függetlenségnek, egypártrendszer, szolidaritással, nyilatkozatában, szakszervezeten, intézkedéseivel, rendőrség ügyeit, szakszervezeten belül, számtalan művészi, rendőr-akadémia elvégzése, törvényeket betartva, szervezeten belül, embertelen bánásmód, jogszabályok áthágása, visszaélések láttán, hibák orvoslását, bírálat tárgya, jelenlegi hatalomnak, vállalkozói szférába, felső vezetői, szálat kibontanánk, szakszervezet irodája, Szima Judit, Magyar Nemzet, Szima Juditról, Tettrekész Magyar Rendőrség Szakszervezetéről, Sydney Lumet, Frank Serpico, Budapesti Katonai Ügyészségen, Független Rendőrszakszervezethez, Tettrekész Magyar Rendőrség Szakszervezetét, Kezdetben Budapesten, Lamperth Mónikával, Legfelsőbb Bíróságon, Bene Lászlót, Kaposvári Nyomozó Ügyészség, Szima Juditnál, Mint Szima Judit, Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság, Katonai Főügyészség, Gergényi Péter, Bodrácska János, Tóth Gábor, Országos Rendődőkapitányságon, Rendészeti Minisztériumhoz, Budapest VIII, Magyar Gárda, Kormos Valéria,
Új komment
Kérjük adja meg a TVN.HU rendszeréhez tartozó felhasználónevét és jelszavát.
Csak regisztrált felhasználók írhatnak kommentet,
amennyiben még nem rendelkezik TVN.HU hozzáféréssel: Klikk ide!
Felhasználónév:
Jelszó:
Kérem írja be a baloldalon látható számot!
Szöveg:  
 
Betűk: Félkövér Dőlt Kiemelés   Kép: Képbeszúrás   Link: Beszúrás

Mérges Király Szomorú Kiabál Mosoly Kacsintás haha hihi bibibi angyalka ohh... ... buli van... na ki a király? puszika draga baratom... hát ezt nem hiszem el haha-hehe-hihi i love you lol.. nagyon morcika... maga a devil pc-man vagyok peace satanka tuzeske lassan alvas kaos :) bloaoa merges miki idiota .... sir puszika
 
 
Félkövér: [b] Félkövér szöveg [/b]
Dőlt: [i] Dőlt szöveg [/i]
Kiemelés: [c] Kiemelt szöveg [/c]
Képbeszúrás: [kep] http://...../kep.gif [/kep]
Linkbeszúrás: [link] http://tvn.hu [/link]
ReceptBázis
Bulgur gombával és csikemellel...
Epres túrótorta
Mákos-almás süti
Lazac édesköményes-citromos rizottóval
Részeges nyúl
Sült hekk
Zöldséges, tepsis krumpli
Cukkinis, padlizsános egytálétel
Pirított gomba sárgarépával
Sajttal töltött gomba
még több recept
Tudjátok ?
Belétünk a Sárkány évébe, béke vagy nagyobb háború vár ránk?
Még zöld a chili paprikám, ha beviszem a lakásba tovább fejlődik?
Tényleg hasznos gyógynövény a csalán?
Mi a teendő a novemberi Rododendron bimbóval?
Az álmoknak valóban van jelentése?
még több kérdés
Blog Címkék
Esti kép  Neked tudnod kell  Szép estét kedves látogatóimna...  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Boldog születésnapot a ma ünne...  Sokan azt tartják  Facebookon kaptam  Gyerekként sokat küzdöttünk az...  Facebookon kaptam  Egy bizonyos határt  Lóhere  Weöres Sándor - A hársfa mind ...  Nagyi telefonál  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Tavaszi kép  Paul David Tripp Április 20  Fekete-erdő desszert  Nagyi telefonál  Egy bizonyos határt  Bertolt Brecht -től idézet  Egy maradéktalanul uralt világ  Nagyon különös  Kiss Éva - Amerre a ház lelke ...  Nevem  Facebookon kaptam  Szép estét  Szép estét  Kerüld el az evangélium örömén...  Facebookon kaptam  Ágai Ágnes – Csendélet  A tömeg, a Mester, a módszer, ...  Facebookon kaptam Mírjam barát...  s immár én is felragyogva, ért...  Örülök, hogy látlak!  Weöres Sándor - A hársfa mind ...  Mi lenne ha  Facebookon kaptam  Soha ne kedvezz...  Ami embereknek lehetetlen, az...  Akik bántanak téged  Az a nap, amelyik nevetés nélk...  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Nem tudhatod  Tanuld meg ezt a versemet  A kételkedés kezelése  Png nő  Mit beszél, nem értem, hogy m...  Régi emberek, akikre máig büsz...  Facebookon kaptam  Png fotel  képre írva  Facebookon kaptam  Reggel van  Ne kapaszkodj magasabbra,  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Fekete István - Akác  Png rózsa csokor  Miért kiabálunk amikor dühösek...  Facebookon kaptam Krisztinától  Akarat  Szabolcska Mihály – Ákác...  A sors  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam Cs Ildikótó...  Facebookon kaptam  Kellemes délutánt kívánok  Facebookon kaptam  Facebookon kaptam  Bounty krémes  Az engedelmesség miért nem vál...  Kellemes délutánt kívánok  Szép estét kedves látogatóimna...  Facebookon kaptam  Kellemes vasárnapi kikapcsolód...  Ágai Ágnes – Csendélet  Facebookon kaptam Cs Ildikótól  Facebookon kaptam Mírjam barát...  Facebookon kaptam Mírjam barát...  Szép estét kedves látogatóimna...  Png lepke  Jó éjszakát  Szép álmokat!  Facebookon kaptam  Lóhere  Tavaszi kép  Erdőn  Akarat  Alázat  Tavaszi kép  Facebookon kaptam  Az a nap, amelyik nevetés nélk...  Facebookon kaptam  Áprily Lajos - Gyümölcsoltó  A boldog családok mind hasonló... 
Bejegyzés Címkék
rendőrség ügyeit, szakszervezeten belül, számtalan művészi, rendőr-akadémia elvégzése, törvényeket betartva, szervezeten belül, embertelen bánásmód, jogszabályok áthágása, visszaélések láttán, hibák orvoslását, bírálat tárgya, jelenlegi hatalomnak, vállalkozói szférába, felső vezetői, szálat kibontanánk, szakszervezet irodája, ország különböző, elektronikus üzenetek, személyes megkeresések, rendőri pálya, kivizsgált ügyek, legnagyobb csalódás, olajszőkítéses ügyet, bizonyos ponton, nyolcvanas évek, akkori főnököm, rendőrségen belüli, rendszerváltozás után, felmerülő bajokhoz, rendőri felső, munkavállalói csoport, szabályoknak megfelelően, kezdetektől fogva, rendőrség belső, internetes kapcsolat, szakszervezet weboldala, rendőri vezetők, ukázt beosztottaiknak, úgynevezett kisrendőrök, internet által, segítségüket kérték, munkajogi pereket, egyik vidéki, eredmények mögött, belátás munkál, országban egyre, jogszabályok ismeretén, megalakulásunk után, visszatartott összeget, eredetileg járt, levonások miatt, másik nagy, akkori országos, bíróság jogerősen, első időszak, alezredes asszony, népszerűségük csak, szakszervezeti vezető, idevágó szabályokat, szakszervezet adózással, szakszervezet majálisán, tányér babgulyással, elhunyt férj, nyomozók közül, munkájukat végezték, helyszínt anélkül, esetben pedig, iratok átadása, sorozatos fegyelmi, személyes ellehetetlenítés, városi rétegnyelvben, másik embert, kapitányságon adott, felettesek utóbb, alezredest azért, fegyelmi büntetések, iroda zárásakor, bélyegzőt ugyanis, egyik számjegy, aznapra kiírt, másik szakszervezeti, fentiek között, érdekvédelmi munkát, aktuális politika, elvtelen jutalmazási, 2006-os őszi, háromszázmillió forint, jutalmazottak körében, közvélemény jelentős, több mint, rendőri vezetés, testület költségvetéséből, rendőrségi létszámhiányból, részéből adódott, kiosztott összeg, érvelésnél néhány, pályáról eltávozottak, kisrendőrök elmaradt, rendszerváltozás utáni, úgymond megújult, közvéleményt meggyőzze, , ,
2024.03 2024. április 2024.05
HétKedSzeCsüPénSzoVas
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Blog kereső


Bejegyzések
ma: 0 db bejegyzés
e hónap: 0 db bejegyzés
e év: 0 db bejegyzés
Összes: 64003 db bejegyzés
Kategóriák
 
Keresés
 

bejegyzések címeiben
bejegyzésekben

Archívum
 
Látogatók száma
 
  • Ma: 2637
  • e Hét: 16867
  • e Hónap: 27978
  • e Év: 181474
Szótár
 




Blogok, Videótár, Szótár, Ki Ne Hagyd!, Fecsegj, Tudjátok?, Receptek, Egészség, Praktikák, Jótékony hatások, Házilag, Versek,
© 2002-2024 TVN.HU Kft.